Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş düzlükında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka kuruluşu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar yetişek kesimünde sülale olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çtuzakışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, sepet topu kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı dizi Türkiye’nin en kocaman özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda görev almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı birsonsuz dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir