Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza mütemadi giriş yapan ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı değkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram ilişkisı istediği muhtevain şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çkısaltmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Kesinlikle Aptal Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat muhtevain ne günah ki çok bir küme racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir küme dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek esasta başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değkârtirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değkârtiğinde yahut kullanıcı adınız değkârtiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değkârtirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkârtiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da kâh “değkârikliği anlayışsız aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değkârtirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir